83904AGI-02LFT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
83904AGI-02LFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 3:4
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : No/No
Series : -
Input : LVCMOS, LVTTL, Crystal
Supplier Device Package : 16-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 200 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 83904A
Description : IC CLK BUFFER 3:4 200MHZ 16TSSOP
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3:4 200 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)