83948AYILF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:12
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Differential - Input:Output : Yes/No
Series : -
Input : HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL
Supplier Device Package : 32-TQFP (7x7)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 250 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 32-LQFP
Output : LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 83948A
Description : IC CLK BUFFER 2:12 250MHZ 32TQFP
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:12 250 MHz 32-LQFP