74F573SJ
Contact Now
74F573SJ
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Latches
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Delay Time - Propagation : 5.3ns
Series : 74F
Package : Tube
Logic Type : D-Type Transparent Latch
Supplier Device Package : 20-SOP
Output Type : Tri-State
Mfr : onsemi
Independent Circuits : 1
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Circuit : 8:8
Package / Case : 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Current - Output High, Low : 3mA, 24mA