NLV18VHC1GT50DFT2G
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
NLV18VHC1GT50DFT2G
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters
Product Status : Obsolete
Number of Inputs : 1
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Input Logic Level - High : 1.5V ~ 3.85V
Logic Type : Inverter
Current - Quiescent (Max) : 1 µA
Supplier Device Package : SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Input Logic Level - Low : 0.5V ~ 1.65V
Mfr : onsemi
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 10.6ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low : 8mA, 8mA
Package / Case : 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C