IDT72413L35P
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
IDT72413L35P
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 320 (64 x 5)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 60mA
Data Rate : 35MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tray
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 20ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Through Hole
Series : 7200
Supplier Device Package : 20-PDIP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Base Product Number : 72413
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO ASYNC 64X5 20NS 20DIP
Contact Now
Asynchronous FIFO 320 (64 x 5) Uni-Directional 35MHz 20ns 20-PDIP