72V3670L10PFG
Contact Now
72V3670L10PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 288K (8K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V3670
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 8KX36 6.5NS 128QFP
Contact Now
Synchronous FIFO 288K (8K x 36) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 128-TQFP (14x20)