72V255LA10TF8
Contact Now
72V255LA10TF8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 144K (8K x 18)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 55mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V255
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 8KX18 6.5NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 144K (8K x 18) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (10x10)