72V251L10PFG
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V251L10PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 32-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 72K (8K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 20mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 32-TQFP (7x7)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V251
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 8KX9 6.5NS 32TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 72K (8K x 9) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 32-TQFP (7x7)