72401L45SO8
Contact Now
72401L45SO8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 45MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tape & Reel (TR)
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 19ns
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Base Product Number : 72401
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO ASYNC 64X4 19NS 16SOIC
Contact Now
Asynchronous FIFO 256 (64 x 4) Uni-Directional 45MHz 19ns 16-SOIC