IDT72V36102L10PF
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
IDT72V36102L10PF
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 120-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 4.5M (64K x 36 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 120-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V36102
Retransmit Capability : No
Contact Now
Synchronous FIFO 4.5M (64K x 36 x 2) Bi-Directional 100MHz 6.5ns 120-TQFP (14x14)