IDT72V3693L10PF8
Contact Now
IDT72V3693L10PF8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 1.125M (32K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V3693
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX36 128TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 1.125M (32K x 36) Bi-Directional 100MHz 6.5ns 128-TQFP (14x20)