SN74V215-10PAG
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
SN74V215-10PAG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-TQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 9K (512 x 18)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 74V215
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 512X18 6.5NS 64QFP
Contact Now
Synchronous FIFO 9K (512 x 18) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (10x10)