SN74V245-7PAG
Contact Now
SN74V245-7PAG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Digi-Key Programmable : Not Verified
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 72K (4K x 18)
Package / Case : 64-TQFP
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 133MHz
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 74V245
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 4KX18 5NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 72K (4K x 18) Uni-Directional 133MHz 5ns 64-TQFP (10x10)