72V293L10PFI8
Contact Now
72V293L10PFI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 80-LQFP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 1.125M (64K x 18)(128K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 80-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V293
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 128KX9 6.5NS 80QFP
Contact Now
Synchronous FIFO 1.125M (64K x 18)(128K x 9) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 80-TQFP (14x14)