72V01L25JI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V01L25JI
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 32-LCC (J-Lead)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 4.5K (512 x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 60mA
Data Rate : 28.5MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tube
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 25ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 32-PLCC (14x11.46)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V01
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO ASYNC 512X9 25NS 32PLCC
Contact Now
Asynchronous FIFO 4.5K (512 x 9) Uni-Directional 28.5MHz 25ns 32-PLCC (14x11.46)