74F191SCX
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
74F191SCX
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Counters, Dividers
Reset : Asynchronous
Direction : Up, Down
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74F
Logic Type : Binary Counter
Supplier Device Package : 16-SOIC
Count Rate : 100 MHz
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Timing : Synchronous
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)