N74F269DB,118
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
N74F269DB,118
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Counters, Dividers
Reset : -
Direction : Up, Down
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74F
Logic Type : Binary Counter
Supplier Device Package : 24-SSOP
Count Rate : 115 MHz
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Timing : -
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case : 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)