SN74V273-6PZA
Contact Now
SN74V273-6PZA
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 80-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 288K (16K x 18)(32K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 166MHz
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 4.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 80-LQFP (14x14)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 74V273
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX9 4.5NS 80LQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 288K (16K x 18)(32K x 9) Uni-Directional 166MHz 4.5ns 80-LQFP (14x14)