72V271LA20TF
Contact Now
72V271LA20TF
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 55mA
Data Rate : 50MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 12ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V271
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX9 12NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 288K (32K x 9) Uni-Directional 50MHz 12ns 64-TQFP (10x10)