72V215L15TFI
Contact Now
72V215L15TFI
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 9K (512 x 18)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 30mA
Data Rate : 66.7MHz
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V215
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 512X18 10NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 9K (512 x 18) Uni-Directional 66.7MHz 10ns 64-TQFP (10x10)