MYC-C7Z015-4E1D-766-I
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Active
Package : Box
Series : Zynq®-7000
Connector Type : Board-to-Board (BTB) Socket
Size / Dimension : 2.950" L x 2.170" W (75.00mm x 55.00mm)
Mfr : MYIR Tech Limited
Module/Board Type : MPU, FPGA Core
Co-Processor : Zynq-7000 (Z-7015)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 1GB
Speed : 766MHz
Core Processor : ARM® Cortex®-A9
Flash Size : 4GB
Description : ARM & FPGA SOM,XILINX ZYNQ 7015,
Contact Now
Zynq®-7000 Embedded Module ARM® Cortex®-A9 Zynq-7000 (Z-7015) 766MHz 1GB 4GB