TE0725-02-100-2C
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Package : Bulk
Series : TE0725
Connector Type : 50 Pin
Size / Dimension : 2.870" L x 1.380" W (73.00mm x 35.00mm)
Mfr : Trenz Electronic GmbH
Module/Board Type : FPGA Core
Co-Processor : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
RAM Size : -
Speed : 100MHz
Core Processor : Artix-7 A100T
Flash Size : 32MB
Description : IC MOD ARTIX-7 A100T 100MHZ 32MB
Contact Now
TE0725 Embedded Module Artix-7 A100T 100MHz 32MB