TE0710-02-100-2IF
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Obsolete
Package : Bulk
Series : TE0710
Connector Type : Samtec LSHM
Size / Dimension : 1.970" L x 1.570" W (50.00mm x 40.00mm)
Mfr : Trenz Electronic GmbH
Module/Board Type : FPGA Core
Co-Processor : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 512MB
Speed : 100MHz
Core Processor : Artix-7 A100T
Flash Size : 32MB
Description : IC MOD ARTIX7 A100T 100MHZ 512MB
Contact Now
TE0710 Embedded Module Artix-7 A100T 100MHz 512MB 32MB