CENGPXA270-520-10-504HCR
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Obsolete
Package : Box
Series : -
Connector Type : SO-DIMM-144
Size / Dimension : 2.370" L x 2.670" W (60.20mm x 67.80mm)
Mfr : Beacon EmbeddedWorks
Module/Board Type : MCU Core
Co-Processor : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
RAM Size : 64MB
Speed : 520MHz
Core Processor : PXA270
Flash Size : 32MB
Description : IC MOD PXA270 520MHZ 64MB
Contact Now
- Embedded Module PXA270 520MHz 64MB 32MB