G400D-SM-400
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Not For New Designs
Package : Box
Series : G400-D .NET
Connector Type : -
Size / Dimension : 2.670" L x 1.260" W (67.70mm x 31.90mm)
Mfr : GHI Electronics, LLC
Module/Board Type : MPU Core
Base Product Number : G400D-SM
Co-Processor : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 32KB (Internal), 128MB (External)
Speed : 400MHz