CPC7508BTR
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CPC7508BTR
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Telecom
Function : Line Card Access Switch
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Supplier Device Package : 16-SOIC
Mfr : IXYS Integrated Circuits Division
Power (Watts) : 25 mW
Current - Supply : 1.67mA
Voltage - Supply : 12.5V
Package / Case : 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Interface : -
Operating Temperature : -40°C ~ 110°C