ISL33003IUZ
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Data Rate (Max) : -
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Input : 2-Wire Bus
Delay Time : -
Supplier Device Package : 8-MSOP
Type : Buffer, Accelerator
Applications : I²C - Hotswap
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Current - Supply : 4mA
Number of Channels : 2
Signal Conditioning : -
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply : 2.3V ~ 5.5V
Output : 2-Wire Bus
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Capacitance - Input : 10 pF