LTC4300A-1IMS8#PBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Data Rate (Max) : 400kHz
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Mfr : Analog Devices Inc.
Current - Supply : 5.1mA
Number of Channels : 2
Signal Conditioning : -
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Output : 2-Wire Bus
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Capacitance - Input : 10 pF
Contact Now
Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP