XR21V1410IL16TR-F
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
XR21V1410IL16TR-F
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Controllers
Function : Bridge, USB to UART
Product Status : Active
Protocol : USB
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Supplier Device Package : 16-QFN (3x3)
Standards : USB 2.0
Mfr : MaxLinear, Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Current - Supply : 16mA
Voltage - Supply : 2.97V ~ 3.63V