CBTW28DD14AETJ
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Features : Bi-Directional
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
-3db Bandwidth : 2.5GHz
On-State Resistance (Max) : 10Ohm (Typ)
Supplier Device Package : 48-TFBGA (4.5x4.5)
Mfr : NXP USA Inc.
Voltage - Supply, Dual (V±) : -
Applications : Memory
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 2:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 1.4V ~ 2V