ADG2108BCPZ-HS-RL7
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
ADG2108BCPZ-HS-RL7
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Features : I²C
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
-3db Bandwidth : 210MHz
On-State Resistance (Max) : 50Ohm
Supplier Device Package : 32-LFCSP-VQ (5x5)
Mfr : Analog Devices Inc.
Voltage - Supply, Dual (V±) : ±5V
Applications : Telecommunications, Ultrasound
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 10:8
Voltage - Supply, Single (V+) : 12V
Number of Channels : 1
Package / Case : 32-VFQFN Exposed Pad, CSP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)