HV2201PJ-G
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
-3db Bandwidth : 50MHz
On-State Resistance (Max) : 19Ohm
Supplier Device Package : 28-PLCC (11.5x11.5)
Mfr : Microchip Technology
Voltage - Supply, Dual (V±) : ±40V ~ 160V
Applications : Ultrasound
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 1:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 40V ~ 200V
Number of Channels : 8
Package / Case : 28-LCC (J-Lead)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)