PI3V314BE
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Features : RGB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
-3db Bandwidth : 375MHz
On-State Resistance (Max) : 8Ohm
Supplier Device Package : 40-BQSOP
Mfr : Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±) : -
Applications : Video
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 4:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 2.5V, 3.3V
Number of Channels : 3
Package / Case : 40-FSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)