ISL54405IVZ-T
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Features : Break-Before-Make, Depop
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
-3db Bandwidth : 230MHz
On-State Resistance (Max) : 1.9Ohm
Supplier Device Package : 16-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply, Dual (V±) : -
Applications : Audio
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 2:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 3.3V, 5V
Number of Channels : 2
Package / Case : 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)