NJW4184DL3-33A-TE2
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
NJW4184DL3-33A-TE2
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.1V @ 100mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Protection Features : Over Current
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 300mA
Voltage - Input (Max) : 35V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 12 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 40dB (1kHz)
Series : -
Supplier Device Package : TO-252-5
Mfr : Nisshinbo Micro Devices Inc.
Output Configuration : Positive
Base Product Number : NJW4184
Description : IC REG LINEAR 3.3V 300MA TO252-5
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA TO-252-5