S-19212D33A-E6T1U
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
S-19212D33A-E6T1U
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.8V @ 250mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case : 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features : Over Current, Over Temperature
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 250mA
Voltage - Input (Max) : 36V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Current - Quiescent (Iq) : 8.5 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 45dB (100Hz)
Series : Automotive, AEC-Q100, S-19212B/DxxA
Supplier Device Package : 6-HSOP
Mfr : ABLIC Inc.
Output Configuration : Positive
Base Product Number : S-19212
Description : IC REG LINEAR 3.3V 250MA 6HSOP
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 6-HSOP