71V67603S150BQI
Contact Now
71V67603S150BQI
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-CABGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 150 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3.8 ns
Package / Case : 165-TBGA
Memory Organization : 256K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : 71V67603
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 165-CABGA (13x15)