CY15B104QN-50SXI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY15B104QN-50SXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : Automotive, AEC-Q100, Excelon™-Auto, F-RAM™
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 50 MHz
Voltage - Supply : 1.8V ~ 3.6V
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Memory Organization : 512K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FRAM (Ferroelectric RAM)
Base Product Number : CY15B104
Memory Format : FRAM
Description : IC FRAM 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Contact Now
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 50 MHz 8-SOIC