IS61LPS51218B-200TQLI
Contact Now
IS61LPS51218B-200TQLI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 9Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3.1 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 512K x 18
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : IS61LPS51218
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100LQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 100-LQFP (14x20)