CY7C1470BV25-200BZC
Contact Now
CY7C1470BV25-200BZC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : NoBL™
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 3 ns
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1470
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 200 MHz 3 ns 165-FBGA (15x17)