CYD18S36V18-200BBAXI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CYD18S36V18-200BBAXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 256-FBGA (17x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Access Time : 3.3 ns
Package / Case : 256-LBGA
Memory Organization : 512K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Dual Port, Synchronous
Base Product Number : CYD18S36
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 256FBGA
Contact Now
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 18Mbit Parallel 200 MHz 3.3 ns 256-FBGA (17x17)