25LC080DT-E/MNY
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
25LC080DT-E/MNY
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 8Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 5ms
Supplier Device Package : 8-TDFN (2x3)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 10 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-WFDFN Exposed Pad
Memory Organization : 1K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : 25LC080
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8TDFN
Contact Now
EEPROM Memory IC 8Kbit SPI 10 MHz 8-TDFN (2x3)