71V3558SA100BQG8
Contact Now
71V3558SA100BQG8
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-CABGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 100 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 5 ns
Package / Case : 165-TBGA
Memory Organization : 256K x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71V3558
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 165-CABGA (13x15)