CY7C1412BV18-250BZXC
Contact Now
CY7C1412BV18-250BZXC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 36Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, QDR II
Base Product Number : CY7C1412
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 36Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (15x17)