71T75602S166PFG
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
71T75602S166PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x20)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 166 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 3.5 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 512K x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71T75602
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 18Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x20)