70V3319S166BF8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
70V3319S166BF8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 208-CABGA (15x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 166 MHz
Voltage - Supply : 3.15V ~ 3.45V
Access Time : 3.6 ns
Package / Case : 208-LFBGA
Memory Organization : 256K x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Dual Port, Synchronous
Base Product Number : 70V3319
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Contact Now
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.6 ns 208-CABGA (15x15)