71V65603S100BQGI8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
71V65603S100BQGI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 9Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-CABGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 100 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 5 ns
Package / Case : 165-TBGA
Memory Organization : 256K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71V65603
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 165-CABGA (13x15)