25LC640A-E/ST
Contact Now
25LC640A-E/ST
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 64Kbit
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 5ms
Supplier Device Package : 8-TSSOP
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 10 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Memory Organization : 8K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : 25LC640
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 64KBIT SPI 8TSSOP
Contact Now
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP