23K640T-E/SN
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
23K640T-E/SN
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 64Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Memory Type : Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 20 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Organization : 8K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Technology : SRAM
Base Product Number : 23K640
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
Contact Now
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC