STK15C88-SF45
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
STK15C88-SF45
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 45ns
Supplier Device Package : 28-SOIC
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Memory Size : 256Kbit
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Access Time : 45 ns
Package / Case : 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Memory Organization : 32K x 8
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)